Taiyo Yuden MBASE105AB5474MFNA18
Part No.:
MBASE105AB5474MFNA18
Datasheet:
AnpuMBASE105AB5474MFNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE105AB5474MFNA18 on Anpu?
3. Are the MBASE105AB5474MFNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE105AB5474MFNA18?
Image MBASE105AB5474MFNA18
Part Number MBASE105AB5474MFNA18
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)