Taiyo Yuden MBASE105SB7224MFNA01
Part No.:
MBASE105SB7224MFNA01
Datasheet:
AnpuMBASE105SB7224MFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE105SB7224MFNA01 on Anpu?
3. Are the MBASE105SB7224MFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE105SB7224MFNA01?
Image MBASE105SB7224MFNA01
Part Number MBASE105SB7224MFNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)