Taiyo Yuden MBASE168AB5225KTNA01
Part No.:
MBASE168AB5225KTNA01
Datasheet:
AnpuMBASE168AB5225KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE168AB5225KTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASE168AB5225KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE168AB5225KTNA01?
Image MBASE168AB5225KTNA01
Part Number MBASE168AB5225KTNA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)