Taiyo Yuden MBASE168SB5105KTNA18
Part No.:
MBASE168SB5105KTNA18
Datasheet:
AnpuMBASE168SB5105KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X5R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE168SB5105KTNA18 on Anpu?
3. Are the MBASE168SB5105KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE168SB5105KTNA18?
Image MBASE168SB5105KTNA18
Part Number MBASE168SB5105KTNA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)