Taiyo Yuden MBASE168SB7224MTNA18
Part No.:
MBASE168SB7224MTNA18
Datasheet:
AnpuMBASE168SB7224MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE168SB7224MTNA18 on Anpu?
3. Are the MBASE168SB7224MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE168SB7224MTNA18?
Image MBASE168SB7224MTNA18
Part Number MBASE168SB7224MTNA18
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)