Taiyo Yuden MBASE168SB7474KTNA01
Part No.:
MBASE168SB7474KTNA01
Datasheet:
AnpuMBASE168SB7474KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASE168SB7474KTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASE168SB7474KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASE168SB7474KTNA01?
Image MBASE168SB7474KTNA01
Part Number MBASE168SB7474KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)