Taiyo Yuden MBASH105SB7472KFCA01
Part No.:
MBASH105SB7472KFCA01
Datasheet:
AnpuMBASH105SB7472KFCA01.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0402
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASH105SB7472KFCA01 on Anpu?
3. Are the MBASH105SB7472KFCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASH105SB7472KFCA01?
Image MBASH105SB7472KFCA01
Part Number MBASH105SB7472KFCA01
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)