Taiyo Yuden MBASJ168AB5106MTNA01
Part No.:
MBASJ168AB5106MTNA01
Datasheet:
AnpuMBASJ168AB5106MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASJ168AB5106MTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASJ168AB5106MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASJ168AB5106MTNA01?
Image MBASJ168AB5106MTNA01
Part Number MBASJ168AB5106MTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)