Taiyo Yuden MBASJ168AB5106MTNA18
Part No.:
MBASJ168AB5106MTNA18
Datasheet:
AnpuMBASJ168AB5106MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASJ168AB5106MTNA18 on Anpu?
3. Are the MBASJ168AB5106MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASJ168AB5106MTNA18?
Image MBASJ168AB5106MTNA18
Part Number MBASJ168AB5106MTNA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)