Taiyo Yuden MBASJ168SB7105MTNA01
Part No.:
MBASJ168SB7105MTNA01
Datasheet:
AnpuMBASJ168SB7105MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASJ168SB7105MTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASJ168SB7105MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASJ168SB7105MTNA01?
Image MBASJ168SB7105MTNA01
Part Number MBASJ168SB7105MTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)