Taiyo Yuden MBASL168SB5475MTNA01
Part No.:
MBASL168SB5475MTNA01
Datasheet:
AnpuMBASL168SB5475MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASL168SB5475MTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASL168SB5475MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASL168SB5475MTNA01?
Image MBASL168SB5475MTNA01
Part Number MBASL168SB5475MTNA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)