Taiyo Yuden MBASL168SB7105KTNA18
Part No.:
MBASL168SB7105KTNA18
Datasheet:
AnpuMBASL168SB7105KTNA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASL168SB7105KTNA18 on Anpu?
3. Are the MBASL168SB7105KTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASL168SB7105KTNA18?
Image MBASL168SB7105KTNA18
Part Number MBASL168SB7105KTNA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)