Taiyo Yuden MBASL168SB7105MTNA18
Part No.:
MBASL168SB7105MTNA18
Datasheet:
AnpuMBASL168SB7105MTNA18.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASL168SB7105MTNA18 on Anpu?
3. Are the MBASL168SB7105MTNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASL168SB7105MTNA18?
Image MBASL168SB7105MTNA18
Part Number MBASL168SB7105MTNA18
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)