Taiyo Yuden MBAST105SB5224KFNA01
Part No.:
MBAST105SB5224KFNA01
Datasheet:
AnpuMBAST105SB5224KFNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0402
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBAST105SB5224KFNA01 on Anpu?
3. Are the MBAST105SB5224KFNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBAST105SB5224KFNA01?
Image MBAST105SB5224KFNA01
Part Number MBAST105SB5224KFNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)