Taiyo Yuden MBAST105SB7104KFNA18
Part No.:
MBAST105SB7104KFNA18
Datasheet:
AnpuMBAST105SB7104KFNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBAST105SB7104KFNA18 on Anpu?
3. Are the MBAST105SB7104KFNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBAST105SB7104KFNA18?
Image MBAST105SB7104KFNA18
Part Number MBAST105SB7104KFNA18
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)