Taiyo Yuden MBAST168SB7224KTNA01
Part No.:
MBAST168SB7224KTNA01
Datasheet:
AnpuMBAST168SB7224KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBAST168SB7224KTNA01 on Anpu?
3. Are the MBAST168SB7224KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBAST168SB7224KTNA01?
Image MBAST168SB7224KTNA01
Part Number MBAST168SB7224KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)