Taiyo Yuden MBAST32MAB7106KPNB28
Part No.:
MBAST32MAB7106KPNB28
Datasheet:
AnpuMBAST32MAB7106KPNB28.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBAST32MAB7106KPNB28 on Anpu?
3. Are the MBAST32MAB7106KPNB28 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBAST32MAB7106KPNB28?
Image MBAST32MAB7106KPNB28
Part Number MBAST32MAB7106KPNB28
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)