Taiyo Yuden MBASU105SB7104MFNA18
Part No.:
MBASU105SB7104MFNA18
Datasheet:
AnpuMBASU105SB7104MFNA18.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASU105SB7104MFNA18 on Anpu?
3. Are the MBASU105SB7104MFNA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASU105SB7104MFNA18?
Image MBASU105SB7104MFNA18
Part Number MBASU105SB7104MFNA18
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)