Taiyo Yuden MBASU168SB5224KTNA01
Part No.:
MBASU168SB5224KTNA01
Datasheet:
AnpuMBASU168SB5224KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASU168SB5224KTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASU168SB5224KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASU168SB5224KTNA01?
Image MBASU168SB5224KTNA01
Part Number MBASU168SB5224KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)