Taiyo Yuden MBJCE31LBB7475KTPA18
Part No.:
MBJCE31LBB7475KTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCE31LBB7475KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCE31LBB7475KTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCE31LBB7475KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCE31LBB7475KTPA18?
Image MBJCE31LBB7475KTPA18
Part Number MBJCE31LBB7475KTPA18
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)