Taiyo Yuden MBJCG31LAB7225MTPA18
Part No.:
MBJCG31LAB7225MTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCG31LAB7225MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X7R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCG31LAB7225MTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCG31LAB7225MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCG31LAB7225MTPA18?
Image MBJCG31LAB7225MTPA18
Part Number MBJCG31LAB7225MTPA18
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)