Taiyo Yuden MBJCG31LBB7106KTPA18
Part No.:
MBJCG31LBB7106KTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCG31LBB7106KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCG31LBB7106KTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCG31LBB7106KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCG31LBB7106KTPA18?
Image MBJCG31LBB7106KTPA18
Part Number MBJCG31LBB7106KTPA18
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)