Taiyo Yuden MBJCH31LBB7474MTPA01
Part No.:
MBJCH31LBB7474MTPA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMBJCH31LBB7474MTPA01.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBJC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCH31LBB7474MTPA01 on Anpu?
3. Are the MBJCH31LBB7474MTPA01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCH31LBB7474MTPA01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBJCH31LBB7474MTPA01
Part Number MBJCH31LBB7474MTPA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBJC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)