Taiyo Yuden MBJCH32NSB7473KTPA18
Part No.:
MBJCH32NSB7473KTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCH32NSB7473KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCH32NSB7473KTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCH32NSB7473KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCH32NSB7473KTPA18?
Image MBJCH32NSB7473KTPA18
Part Number MBJCH32NSB7473KTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)