Taiyo Yuden MBJCQ32NSB7473KTPA18
Part No.:
MBJCQ32NSB7473KTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCQ32NSB7473KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCQ32NSB7473KTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCQ32NSB7473KTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCQ32NSB7473KTPA18?
Image MBJCQ32NSB7473KTPA18
Part Number MBJCQ32NSB7473KTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)