Taiyo Yuden MBJCS32NSB7473KTPA18
Part No.:
MBJCS32NSB7473KTPA18
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuMBJCS32NSB7473KTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
MBJC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCS32NSB7473KTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCS32NSB7473KTPA18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCS32NSB7473KTPA18?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBJCS32NSB7473KTPA18
Part Number MBJCS32NSB7473KTPA18
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MBJC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)