Taiyo Yuden MBJCS32NSB7473MTPA18
Part No.:
MBJCS32NSB7473MTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCS32NSB7473MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCS32NSB7473MTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCS32NSB7473MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCS32NSB7473MTPA18?
Image MBJCS32NSB7473MTPA18
Part Number MBJCS32NSB7473MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)