Taiyo Yuden MBJCU31LBB7104MTPA18
Part No.:
MBJCU31LBB7104MTPA18
Datasheet:
AnpuMBJCU31LBB7104MTPA18.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCU31LBB7104MTPA18 on Anpu?
3. Are the MBJCU31LBB7104MTPA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCU31LBB7104MTPA18?
Image MBJCU31LBB7104MTPA18
Part Number MBJCU31LBB7104MTPA18
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)