Taiyo Yuden MBJCU32MAB7225KPPA01
Part No.:
MBJCU32MAB7225KPPA01
Datasheet:
AnpuMBJCU32MAB7225KPPA01.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBJCU32MAB7225KPPA01 on Anpu?
3. Are the MBJCU32MAB7225KPPA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBJCU32MAB7225KPPA01?
Image MBJCU32MAB7225KPPA01
Part Number MBJCU32MAB7225KPPA01
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)