Taiyo Yuden MCARQ219SCG0R3ATRA1J
Part No.:
MCARQ219SCG0R3ATRA1J
Datasheet:
AnpuMCARQ219SCG0R3ATRA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.3PF 250V C0G/CG 0805
Capacitance:
0.3 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ219SCG0R3ATRA1J on Anpu?
3. Are the MCARQ219SCG0R3ATRA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ219SCG0R3ATRA1J?
Image MCARQ219SCG0R3ATRA1J
Part Number MCARQ219SCG0R3ATRA1J
Product Status Active
Capacitance 0.3 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)