Taiyo Yuden MCARQ219SCG100JTRA01
Part No.:
MCARQ219SCG100JTRA01
Datasheet:
AnpuMCARQ219SCG100JTRA01.pdf
Description:
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ219SCG100JTRA01 on Anpu?
3. Are the MCARQ219SCG100JTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ219SCG100JTRA01?
Image MCARQ219SCG100JTRA01
Part Number MCARQ219SCG100JTRA01
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)