Taiyo Yuden MCARQ219SCG180JTRA1J
Part No.:
MCARQ219SCG180JTRA1J
Datasheet:
AnpuMCARQ219SCG180JTRA1J.pdf
Description:
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCARQ219SCG180JTRA1J on Anpu?
3. Are the MCARQ219SCG180JTRA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCARQ219SCG180JTRA1J?
Image MCARQ219SCG180JTRA1J
Part Number MCARQ219SCG180JTRA1J
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)