Taiyo Yuden MCASA31LAC7476MTNA1J
Part No.:
MCASA31LAC7476MTNA1J
Datasheet:
AnpuMCASA31LAC7476MTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 47UF 4V X7S 1206
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASA31LAC7476MTNA1J on Anpu?
3. Are the MCASA31LAC7476MTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASA31LAC7476MTNA1J?
Image MCASA31LAC7476MTNA1J
Part Number MCASA31LAC7476MTNA1J
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)