Taiyo Yuden MCASE219SB5105KTNA01
Part No.:
MCASE219SB5105KTNA01
Datasheet:
AnpuMCASE219SB5105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X5R 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASE219SB5105KTNA01 on Anpu?
3. Are the MCASE219SB5105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASE219SB5105KTNA01?
Image MCASE219SB5105KTNA01
Part Number MCASE219SB5105KTNA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)