Taiyo Yuden MCASE32MSB7226KPNA1J
Part No.:
MCASE32MSB7226KPNA1J
Datasheet:
AnpuMCASE32MSB7226KPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASE32MSB7226KPNA1J on Anpu?
3. Are the MCASE32MSB7226KPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASE32MSB7226KPNA1J?
Image MCASE32MSB7226KPNA1J
Part Number MCASE32MSB7226KPNA1J
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)