Taiyo Yuden MCASG168AB7105KTNA1J
Part No.:
MCASG168AB7105KTNA1J
Datasheet:
AnpuMCASG168AB7105KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 1UF 35V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG168AB7105KTNA1J on Anpu?
3. Are the MCASG168AB7105KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG168AB7105KTNA1J?
Image MCASG168AB7105KTNA1J
Part Number MCASG168AB7105KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)