Taiyo Yuden MCASG168SB5224KTNA01
Part No.:
MCASG168SB5224KTNA01
Datasheet:
AnpuMCASG168SB5224KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X5R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG168SB5224KTNA01 on Anpu?
3. Are the MCASG168SB5224KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG168SB5224KTNA01?
Image MCASG168SB5224KTNA01
Part Number MCASG168SB5224KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)