Taiyo Yuden MCASG168SB5224KTNA1J
Part No.:
MCASG168SB5224KTNA1J
Datasheet:
AnpuMCASG168SB5224KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X5R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG168SB5224KTNA1J on Anpu?
3. Are the MCASG168SB5224KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG168SB5224KTNA1J?
Image MCASG168SB5224KTNA1J
Part Number MCASG168SB5224KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)