Taiyo Yuden MCASG168SB7224KTNA01
Part No.:
MCASG168SB7224KTNA01
Datasheet:
AnpuMCASG168SB7224KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X7R 0603
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG168SB7224KTNA01 on Anpu?
3. Are the MCASG168SB7224KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG168SB7224KTNA01?
Image MCASG168SB7224KTNA01
Part Number MCASG168SB7224KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)