Taiyo Yuden MCASG21GSB5104KTNA1J
Part No.:
MCASG21GSB5104KTNA1J
Datasheet:
AnpuMCASG21GSB5104KTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 35V X5R 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG21GSB5104KTNA1J on Anpu?
3. Are the MCASG21GSB5104KTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG21GSB5104KTNA1J?
Image MCASG21GSB5104KTNA1J
Part Number MCASG21GSB5104KTNA1J
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)