Taiyo Yuden MCASG32MSB5106MPNA1J
Part No.:
MCASG32MSB5106MPNA1J
Datasheet:
AnpuMCASG32MSB5106MPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG32MSB5106MPNA1J on Anpu?
3. Are the MCASG32MSB5106MPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG32MSB5106MPNA1J?
Image MCASG32MSB5106MPNA1J
Part Number MCASG32MSB5106MPNA1J
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)