Taiyo Yuden MCASG32NSB7475MTNB2J
Part No.:
MCASG32NSB7475MTNB2J
Datasheet:
AnpuMCASG32NSB7475MTNB2J.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASG32NSB7475MTNB2J on Anpu?
3. Are the MCASG32NSB7475MTNB2J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASG32NSB7475MTNB2J?
Image MCASG32NSB7475MTNB2J
Part Number MCASG32NSB7475MTNB2J
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)