Taiyo Yuden MCASH105SB7103MFCA1J
Part No.:
MCASH105SB7103MFCA1J
Datasheet:
AnpuMCASH105SB7103MFCA1J.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0402
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASH105SB7103MFCA1J on Anpu?
3. Are the MCASH105SB7103MFCA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASH105SB7103MFCA1J?
Image MCASH105SB7103MFCA1J
Part Number MCASH105SB7103MFCA1J
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)