Taiyo Yuden MCASH105SB7221MFCA01
Part No.:
MCASH105SB7221MFCA01
Datasheet:
AnpuMCASH105SB7221MFCA01.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0402
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASH105SB7221MFCA01 on Anpu?
3. Are the MCASH105SB7221MFCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASH105SB7221MFCA01?
Image MCASH105SB7221MFCA01
Part Number MCASH105SB7221MFCA01
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)