Taiyo Yuden MCASH168SB7333MTNA1J
Part No.:
MCASH168SB7333MTNA1J
Datasheet:
AnpuMCASH168SB7333MTNA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASH168SB7333MTNA1J on Anpu?
3. Are the MCASH168SB7333MTNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASH168SB7333MTNA1J?
Image MCASH168SB7333MTNA1J
Part Number MCASH168SB7333MTNA1J
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)