Taiyo Yuden MCASH32MSB7225KPNA1J
Part No.:
MCASH32MSB7225KPNA1J
Datasheet:
AnpuMCASH32MSB7225KPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASH32MSB7225KPNA1J on Anpu?
3. Are the MCASH32MSB7225KPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASH32MSB7225KPNA1J?
Image MCASH32MSB7225KPNA1J
Part Number MCASH32MSB7225KPNA1J
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)