Taiyo Yuden MCASJ32MSB5476KPNA1J
Part No.:
MCASJ32MSB5476KPNA1J
Datasheet:
AnpuMCASJ32MSB5476KPNA1J.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASJ32MSB5476KPNA1J on Anpu?
3. Are the MCASJ32MSB5476KPNA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASJ32MSB5476KPNA1J?
Image MCASJ32MSB5476KPNA1J
Part Number MCASJ32MSB5476KPNA1J
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)