Taiyo Yuden MCASJ32MSB5476MPNA01
Part No.:
MCASJ32MSB5476MPNA01
Datasheet:
AnpuMCASJ32MSB5476MPNA01.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASJ32MSB5476MPNA01 on Anpu?
3. Are the MCASJ32MSB5476MPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASJ32MSB5476MPNA01?
Image MCASJ32MSB5476MPNA01
Part Number MCASJ32MSB5476MPNA01
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)