Taiyo Yuden MCASJ32MSB7476MPNB2J
Part No.:
MCASJ32MSB7476MPNB2J
Datasheet:
AnpuMCASJ32MSB7476MPNB2J.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASJ32MSB7476MPNB2J on Anpu?
3. Are the MCASJ32MSB7476MPNB2J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASJ32MSB7476MPNB2J?
Image MCASJ32MSB7476MPNB2J
Part Number MCASJ32MSB7476MPNB2J
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)