Taiyo Yuden MCASL105AD7474MFCA1J
Part No.:
MCASL105AD7474MFCA1J
Datasheet:
AnpuMCASL105AD7474MFCA1J.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X7T 0402
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MCASL105AD7474MFCA1J on Anpu?
3. Are the MCASL105AD7474MFCA1J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCASL105AD7474MFCA1J?
Image MCASL105AD7474MFCA1J
Part Number MCASL105AD7474MFCA1J
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)